środa, kwiecień 21, 2021

Artykuły

Szlachetna paczka 2020

Już po raz drugi Szkoła Podstawowa w Sierakowicach wzięła udziału w akcji „Szlachetna Paczka”. Doświadczeni zeszłoroczną, bardzo pozytywną reakcją rodzin naszych uczniów oraz ich deklaracją pomocy we wspólnym tworzeniu tego dzieła, w tym roku postanowiliśmy obdarować dwie starsze osoby. Koordynator akcji pani Anita Kulot wraz z pomocą dyrekcji, grona pedagogicznego, całego personelu szkoły oraz dzięki hojności rodzin naszej społeczności szkolnej zgromadzili pokaźną ilość darów. Po raz kolejny okazało się że rodzice uczniów uczęszczających do naszej szkoły, jak i wszyscy pracownicy, nauczyciele a nawet ich znajomi to ludzie o prawdziwie wielkich sercach. Wspólnymi siłami zaopatrzyliśmy potrzebującą babcię oraz dziadka w każdy z artykułów wymienionych na liście potrzeb. Razem spakowaliśmy po 22 paczki a w nich junkers, odkurzacz, komplet garnków, kołdry, pościel, ręczniki, długoterminowe artykuły spożywcze, środki czystości. Oprócz towarów zebraliśmy również bon podarunkowy na zakup obuwia dla starszego pana oraz pieniądze za które zakupimy 2 tony węgla dla starszej pani. Potrzebujący, których wybraliśmy to dwie starsze osoby. Pan Adam z okolic Gliwic oraz pani Teresa spod Rybnika. Obydwoje są osobami starszymi i samotnymi, które nie mogą liczyć na pomoc rodziny. Wszystkie paczki zostały dowiezione do magazynów Szlachetnej Paczki w weekend cudów czyli 11 i 12 grudnia.
Za entuzjastyczną reakcję, otwartość serc oraz hojność z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom. Podsumowując efekty całej akcji z radością stwierdzamy, że otaczamy się wspaniałymi ludźmi o dobrych sercach a jest ich wśród nas naprawdę wiele. Nasza radość jest tym bardziej duża, że nawet pandemia w niesieniu tego dobra nam nie przeszkodziła.

Anita Kulot