środa, kwiecień 21, 2021

 

NASZA SZKOŁA W CZASIE PANDEMII


  
KOMUNIKAT DYREKCJI SZKOŁY

 

W ZWIĄZKU Z AKTUALNĄ SYTUACJĄ PANDEMICZNĄ W POLSCE NAUCZANIE ZDALNE DLA UCZNIÓW WSZYSTKICH KLAS (1-8)

ZOSTAJE PRZEDŁUŻONE

 DO 25 KWIETNIA
 

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY
 

Światowy Dzień Wody (ang. World Water Day) – święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, obchodzone jest corocznie 22 marca.

Powołane zostało w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 (UNCED) w Rio de Janeiro w Brazylii, w ramach Agendy 21. Powodem był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej.

Ideą obchodów jest uświadomienie państwom członkowskim wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na ich kondycję gospodarczą i społeczną.

Zachęcamy do pogłębienia wiedzy na temat wody na świecie. Może Wam w tym pomóc kilka filmów i animacji:

https://www.youtube.com/watch?v=9-wDBmTlQ8A     - film ciekawostki o wodzie

https://www.youtube.com/watch?v=p0Nr-A7ElxQ      - bajka o oszczędzaniu wody

https://www.youtube.com/watch?v=_yxt_rK0tOc       - animacja PAH oszczędzanie wody to za mało

Dodatkowo przygotowałam dla Was wirtualne puzzle:

https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=0f34c48c2bf4

Pozdrawiam, K.Gibajło


 
ŚWIĘTO LICZBY PI
 

Dzień Liczby Pi – święto obchodzone corocznie, głównie w amerykańskich kręgach akademickich i szkolnych (lokalnie w Polsce). Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi, jako że data „14 marca” zapisywana jest w USA jako „3.14”.

Pierwsze obchody tego dnia miały miejsce w 1988 roku w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco, z inicjatywy Larry’ego Shawa. W języku angielskim słowa pi oraz pie (ciasto, placek) mają taką samą wymowę, a placki często są okrągłe. Z tego powodu w Dniu Liczby Pi podawanymi daniami są pizza pie (placki pizzy), apple pie i inne podobne ciasta.

Ze względu na inny sposób zapisu daty w Europie, święto to nie jest zbytnio popularne na tym kontynencie. 

W Polsce obchodzi się Dzień Matematyki, który przypada 12 marca. Każdego roku bierze w nim udział kilka tysięcy szkół.

 

 

Prawie miesiąc temu prosiłam Was drodzy uczniowie o zdjęcia różnych cyfr. Większość z nich wykorzystałam do wykonania plakatu, na którym znajduje się rozwinięcie dziesiętne liczby Pi.

Dziękuję Wam za Waszą kreatywność i aktywność!

Pozdrawiam, K.Gibajło

 
 
 
 
REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ
 
Szkoła Podstawowa w Sierakowicach rozpoczyna rekrutację do klasy I na rok szkolny 2021/2022. Dokumenty niebędne do zgłoszenia są dostępne na stronie internetowej szkoły w zakładce DLA RODZICÓW w wersji edytowalnej.
 
 
ZAPRASZAMY!

 KLIKNIJ I PRZECZYTAJ

 


STOP COVID

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gliwicach informuje, że na polecenie Głównego Inspektora Sanitarnego przystępuje w województwie śląskim do realizacji akcji promującej aplikację STOP COVID ProteGO Safe. Aplikacja to obok noszenia maseczki, zachowywania dystansu i dbania o higienę, kolejny element ochrony przed koronawirusem. Więcej informacji na stronie 

https://www.gov.pl/web/protegosafe


ul. Banacha 4
44-100 Gliwice
tel. 32/33-80-529 


ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

Międzynarodowy Dzień Kota, święto naszych milusińskich obchodzone jest 17 lutego.
Są różne, białe, pregowane, rude, rasowe, dachowce, lecz łączy je jedno, że wszystkie mruczą, łaszą się i miałczą.

Związku z obchodami tego dnia nasi uczniowie, którzy są dumnymi właścicielami kotów wysłali zdjęcia swoich milusińskich.
Te zdjęcia sprawią wiele radości. Mamy nadzieję, że ten dzień nie tylko rozbudzi w uczniach zamiłowanie do kotów, ale przede wszystkim uczuli ich los bezdomnych zwierząt i zachęci do niesienia pomocy naszym kocim przyjaciolom.

 

 
 

  
 
 
 
 

Lekcja biblioteczna

15 lutego 2021 r. w naszej szkole odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy pierwszej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z zasobów biblioteki. W trakcie pasowania na czytelnika nastąpiło oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Nowi czytelnicy udali się do biblioteki, aby tam zapoznać się z zasadami działania biblioteki. Na koniec dzieci otrzymały kolorowe, wykonane przez starsze koleżanki i kolegów, zakładki do książek z zasadami postępowania z książką i funkcjonowania biblioteki.

Więcej zdjęć znajdziecie na szkolnym Facebook'u

 
 
 

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Unii Europejskiej od 2004 roku. Od kilku lat przekroczył już granice Europy i dotarł do ponad 150 krajów. Jest to największa światowa akcja na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu oraz promocji pozytywnego wykorzystywania sieci.

Organizatorem DBI w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange a partnerami firmy Facebook Polska, Google Polska, Samsung i Librus.

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada na wtorek 9 lutego, ale obchody będą trwały przez cały luty i marzec.

 
 
 

   
KONKURS
"DZIEŃ Z ŻYCIA MOJEJ RODZINY"
 

Z przyjemnością informujemy o wynikach konkursu plastycznego na najlepszą pracę na temat "Dzień z życia mojej rodziny". Konkurs odbywał się zdalnie, uczniowie nadesłali 11 prac. Prace były bardzo zróżnicowane pod względem techniki, rozmiarów i pomysłów dlatego trudno było jurorom wyróżnić poszczególne miejsca. Dlatego też postanowiono przyznać ex aequo I MIEJSCE: Małgosi i Zosi Sergot, Michałowi i Mikołajowi Zugaj, Melanii i Olafowi Musioł, Hannie Garczorz. Pozostali uczestnicy otrzymują wyróżnienia. Oprócz nagród rzeczowych przewidziane są także nagrody w postaci ocen celujących z plastyki. Rozdanie nagród nastąpi po powrócie uczniów do szkoły. Bardzo serdecznie dziękujemy za udział całym rodzinom. W ten sposób pokazujemy jak aktywnie i kreatywnie można spędzać czas wolny z rodziną. GRATULUJEMY i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Katarzyna Spyra


 

BEZPIECZNE FERIE 2021

Kliknij w bałwanka, aby zobaczyć prezentację


 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW CZŁOWIEKA

Obejrzyj prezentacje naszych uczniów

 


 

BRALIŚMY UDZIAŁ W AKCJI "SZLACHETNA PACZKA"

Już po raz drugi Szkoła Podstawowa w Sierakowicach wzięła udziału w akcji „Szlachetna Paczka”. Doświadczeni zeszłoroczną, bardzo pozytywną reakcją rodzin naszych uczniów oraz ich deklaracją pomocy we wspólnym tworzeniu tego dzieła, w tym roku postanowiliśmy obdarować dwie starsze osoby. Koordynator akcji pani Anita Kulot wraz z pomocą dyrekcji, grona pedagogicznego, całego personelu szkoły oraz dzięki hojności rodzin naszej społeczności szkolnej zgromadzili pokaźną ilość darów.

Kliknij, aby czytać dalejMATEMATYCZNY KALENDARZ ADWENTOWY

"W tym roku konkurs Matematyczny Kalendarz Adwentowy odbędzie się w formie online. Codziennie od 1 do 24 grudnia o 5 rano będzie aktywne kolejne okienko w kalendarzu z zadaniem konkursowym. Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie wszystkich uczniów naszej szkoły. Odpowiedzi do zadań raz w tygodniu proszę wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w tytule proszę wpisać kalendarz adwentowy.

 Adres linku: https://view.genial.ly/5fbbdb98a5becd0d0048474d/presentation-kalendarz-adwentowy-2020

 Katarzyna Gibajło


  

Rozwiąż "misiowy test" kliknij w obrazek powyżej

 

 

BIEŻĄCE INFORMACJE

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sierakowicach informuje, że z dniem 9.11.2020 r. do odwołania, szkoła przechodzi w tryb zdalnego nauczania dla klas 1- 8.

Wszelkie informacje dotyczące tej formy prowadzernia zajęć dostępne będą w Dzienniku Elektronicznym Librus

 


 ZARZĄDZENIE DYREKCJI SZKOŁY DOTYCZĄCE PROCEDUR

SZKOLNE PROCEDURY W OKRESIE PANDEMII

REGULAMIN ORGANIZACJI ZDALNEGO NAUCZANIA

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Witamy na oficjalnej stronie Szkoły

Uczniowie w ramach zajęć dydaktycznych mają możliwość uczestnictwa w zajęciach nauki języka niemieckiego i angielskiego. Szkoła stwarza możliwości atrakcyjnego spędzania czasu oraz rozwijanie własnych zainteresowań poprzez organizację zajęć pozalekcyjnych: plastyczno-muzycznych, teatralnych, regionalnych, przyrodniczych, polonistycznych, dziennikarskich, językowych, sportowych, biblijnych.

Redagujemy gazetkę „Wieści szkolne” oraz stale aktualizowaną kronikę szkolną. Szkoła posiada stronę internetową (www.spsierakowice.pl) oraz profil na Facebooku, gdzie umieszczamy wiele ciekawostek i informacji dotyczących życia szkoły, zdjęcia z imprez szkolnych, dokumenty dotyczące bieżącego funkcjonowania placówki.

W Szkole propagujemy historię i kulturę naszego regionu.

Nasza szkoła włączyła się w akcję "Mleko piję, świat podbiję", której celem jest spożywanie przez uczniów produktów mlecznych. Realizujemy akcję „Owoce w szkole” dla klas I-V.

Rokrocznie organizowane są wyjazdy śródroczne - tzw. "Zielona Szkoła”, wycieczki, wyjazdy do filharmonii, teatru, kina, muzeum.

Prowadzimy liczne akcje o charakterze charytatywnym, ekologicznym.

Poprzez organizację licznych imprez skierowanych do społeczności lokalnej szkoła promuje swój pozytywny wizerunek na zewnątrz.

Informacje o swojej działalności Szkoła zamieszcza w lokalnej gazecie „Miasteczko”.

W swojej działalności statutowej Szkoła ściśle współpracuje z Radą Rodziców oraz władzami i środowiskiem lokalnym.

Nasza szkoła jest miejscem, gdzie stwarza się warunki do nauki wszystkim dzieciom, które do nas przyjdą. Dbamy o to, aby rodzice byli usatysfakcjonowani jakością i fachowością naszych działań oraz efektami kształcenia i wychowania.